4 październik 2020

PSP: 535 interwencji związanych z pogodą ostatniej doby; większość to usuwanie szkód po wietrze

fot. PAP
Ostatniej doby straż pożarna podjęła 535 interwencji związanych z pogodą. Głównie było to usuwanie wiatrołomów - przekazał w niedzielę rano rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik PSP, najwięcej interwencji w związku z wiatrem strażacy podjęli na: Śląsku - 123, Dolnym Śląsku - 102 i Opolszczyźnie - 79.

Ogółem ostatniej doby straż pożarna interweniowała 1773 razy. Były 172 pożary, w wyniku których 5 osób zostało rannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego, stopnia przed silnym wiatrem dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na tych obszarach wiatr momentami osiągał prędkość do 90 km/h.(PAP)

Autorka: Alicja Skiba

skib/ ozk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
43719
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Siemianowicach

kiedy
2021-01-22 19:00
miejsce
Siemianowickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-24 19:00
miejsce
Siemianowickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany